Bioptron

Systém světelné terapie BIOPTRON je celosvětově patentovaným lékařským přístrojem světelné terapie se zvláštní optickou jednotkou, která vytváří světlo, jež je podobné části elektromagnetického spektra přirozeného světla slunečního a navíc neobsahuje UV záření.

Ne každý má možnost delší dobu navštěvovat zdravotnická zařízení, přesto by měl mít možnost využít příznivých účinků polarizovaného světla. Bioptronová lampa používá světlo, které je polarizované, ale na rozdíl od laseru je nekoherentní (není časoprostorově synchronizované), je nízkoenergetické a tudíž bezpečné. Po zaškolení s ním může úspěšně pracovat i laik – nezdravotník. Používá dále světlo polychromatické ve spektrálním pásmu od 480 do 3 400 nm, zahrnuje délky viditelného světla (480 až 740 nm) a části světla infračerveného pro lepší průnik paprsku do tkání a pro lepší prokrvení ozařované tkáně.

Tento zdravotnický prostředek je využívaný hlavně na povrchové a kožní potíže, či potíže měkkých tkání s prostupem do hloubky 1,5 - 2,5 cm měkké tkáně.
Hodí se tedy například na ekzémy, lupénky, vředy, dermatologické potíže a změny, jizvy a rány, záněty, cévní povrchové potíže, uši,kořen nosu, zrychlené hojení a regenerační efekt (bércové vředy).
Působí analgeticky, vazodilatačně a také antiedematicky, potlačuje a tlumí degenerativní změny.

Dodávaná ve třech velikostech a to samostatně, či se stojanem.